Miért válaszd a Sivánanda Tradíciót?
Indiában az ősi időben az volt a szokás, hogy a tanítványok együtt laktak, tanultak és dolgoztak a mesterrel. Ez a "Gurukula-rendszer".
(Guru=mester, kula=otthon). A tanítványok 8 éves koruk körül érkeztek és 12 éven át maradtak. Családtagként kezelték őket, filozófiát, ászanákat, pránájámát és karma-jógát tanultak. A Sivánanda jógaoktatói tanfolyam ezt az ősi modellt követi. A jógaoktató jelöltek a tanfolyam során együtt tanulnak, dolgozhatnak a mesterekkel és több hétvégén át együtt lakhatnak egy ásramban.
"Egy gramm gyakorlás felér több tonna elmélettel." - Szvámi Sivánanda
Mindkettőre szükség van ahhoz, hogy alaposan megértse valaki a jóga hagyományát, a tradíciót. A hagyomány tartja életben a tanítást és amikor valaki oktatóvá válik részese lesz ennek a hagyománynak.
Amikor oktatóvá váltam, részese lettem ennek a hagyománynak.
Mi (Sivananda tradíció alapján oktatók) a tapasztalatainkra és mestereink (Szvámí Sivánanda és Szvámi Visnu-dévánanda) tanításaira építve oktatunk.
A Sivananda Tradícióban a jógaoktató nem jógázik együtt a jógázókkal, így személyre szabottan tud segíteni az ászanák tökéletesítésében.
Az alaptanfolyamon megtanult 12 alapászana (Sivananda sor ászanái) a gerinc sajátosságaira figyelve mozgatják át azt (egyik ászana előre, másik hátra hajlítja a gerincet), kiegyensúlyozzák, erősítik vagy éppen csökkentik az előző ászana hatását.
A 12 alapászana és a Napüdvözlet (Surya Namaskar) célja a gerinc rugalmassá tétele de a gerinc védelmére odafigyelve, így kezdők számára is javasolható.
Gyakorló jógázóként (alaptanfolyam után) részt vehetsz különböző típusú és hosszúságú órákon, melyek az alaptanfolyamra épülnek.
Az órákon jóga filozófia segítségével kaphatunk válaszokat a mindennapi életünkben lévő elakadásainkra, családdal, munkahellyel kapcsolatos kérdésekre, megoldást a helyes és békés kommunikációra. De talán a legfontosabb az, hogy megtanuljuk önmagunk és mások feltétel nélküli szeretetét.



